top of page

אודות המרכז

על המרכז

"בגובה העיניים" הוא מרכז טיפולי מקצועי רב תחומי לאבחון ולטיפול בתחומי קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, פסיכולוגיה התפחותית והדרכות הורים.

צוות המרכז הורכב בקפידה ממטפלות פארא רפואיות התפתחותיות, בעלות הסמכה וניסיון טיפולי מתחומי טיפול שונים.

המרכז מספק מעטפת טיפולית נרחבת. הצוות הרב תחומי במרכז נמצא בתקשורת פנימית רציפה אודות המטופלים, ומאפשר את ראיית הילד כמכלול, והתאמת טיפול אישי, תוך התייחסות לכלל מישורי התפקוד.

במרכז מתקיימים טיפולים פרטניים, זוגיים וקבוצתיים, הבנויים על פי הצורך הטיפולי,
ולעיתים משלבים אנשי מקצוע מהתחומים השונים.    

ריפוי בעיסוק.png

ריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק לגיל הרך הינו תחום טיפולי פרא-רפואי, המסייע לילדים צעירים לגשר על פערים שונים שעשויים להופיע במשימות החיים של שנים אלו. ריפוי בעיסוק לגיל הרך מתמקד בסט רחב של כישורים בתחום החברתי, מוטורי, חישתי ועוד.

פסיכולוגיה התפתחותית.png

פסיכולוגיה התפתחותית
וטיפול רגשי

פסיכולוגיה התפתחותית עוסקת באבחון, ייעוץ וטיפול הנוגעים להתפתחות הילד וכן תמיכה והכוונה של הוריו במידה וקיימים עיכובים או ליקויים התפתחותיים (בתחומי השפתי, המוטורי, הרגשי - חרדות פחדים

ועוד), בעיות נוירולוגיות או פיסיולוגיות (כגון אפילפסיה, פגמים מולדים וכד') וקשיים בתחום הבין אישי כגון הפרעות התקשרותהפרעות התנהגות והפרעות התפתחותיות נרחבות (דוגמת אוטיזםׂ).
בנוסף לאבחון הקשיים ההתפתחותיים והכוונת ההורים לטיפול מתאים, הפסיכולוג ההתפתחותי עוסק בטיפול בבעיות באינטראקציות הורה-ילד הדורשות התייחסות והכוונה, תמיכה וסיוע להורים המתמודדים עם לקות של ילדם והתאמה רב מערכתית ורב מקצועית לקשיי הילד. 

קלינאות תקשורת.png

קלינאות תקשורת

קלינאות תקשורת הוא מקצוע פרא-רפואי העוסק הן בתחום השמיעה ושיקום שמיעתי והן באבחון ובטיפול בלקויות שפה, דיבור ותקשורת חברתית.

קלינאית תקשורת לילדים מסייעת לילד לרכוש מיומנויות תקשורת טובות יותר ואפקטיביות יותר לשם הבעת מכלול צרכיו. תחומי הטיפול חולשים על מובנות דיבור נמוכה, שיבושי היגוי, דחיקת לשון, קשיי שפה, קשיי קריאה וכתיבה, קשיי תקשורת, התאמת אמצעי תקשורת חלופיים, גמגום, צרידות ועוד.

הדרכת הורים.png

הדרכת הורים

הדרכת הורים בגישת אדלר הינה התערבות טיפולית פורמלית, שמבוססת תיאוריה, שמטרתה שינוי הוליסטי. ההדרכה מאופיינת בהתמקדות בבעיה קצרת מועד והיא דירקטיבית וממוקדת. מטרת ההדרכה היא הבנה מעמיקה של התנהגות הילד על ידי ההורים, יצירת שינוי תפיסתי וכתוצאה מכך, הובלה לשינוי התנהגותי. 

תזונה קלינית.png

תזונה קלינית

תזונאית/דיאטנית קלינית היא אשת מקצוע בתחום התזונה, שהוא תחום פארא-רפואי.

דיאטנית ילדים היא דיאטנית בעלת התמחות בטיפול תזונתי בילדים החל מגיל ינקות. הטיפול כולל את הבנת האינטרקציות המשפחתיות וביצוע הדרכות הורים בנושא התזונה כדי ליצור שפה משותפת בין הילד ובין ההורים בדרך שתייצר הצלחה לטווח הרחוק בסיום הטיפול וכן טיפולים ישירים עם הילד על פי הצורך.

blue-watercolor-texture-3-3-1024x736.jpg

הגישה הטיפולית

צוות המרכז מביט בילד בצורה הוליסטית- ומתעמק בתפקוד בבית, במסגרת החינוכית ובטיפול, תוך יצירת שיתוף פעולה ומתן הדרכה שוטפת להורים ולגורמים השונים המשמעותיים בחיי הילד.

 

הגישה הטיפולית במרכז היא להיות בגובה העיניים עם הילד ועם משפחתו: ליצור קשר חיובי, שיבטח בנו ובסביבה הטיפולית, לחזק אותו כך שיאמין בנו ובעצמו ולגרום למוטיבציה פנימית להשתתפות וללמידה. במקביל, בניית תכנית טיפולית יעילה ומדויקת הבנויה ממטרות ויעדים. אמצעי הטיפול נבחרים מתוך התחשבות בגילו של הילד, במטרות הילד ובתחומי העניין שלו, ומבוססים על משחק והנאה, אשר מעודדים אותו להגיע בכל שבוע עם חיוך.

 

לפרטים נוספים, מוזמנים ליצור קשר

בהצלחה בתהליך הטיפולי :)

נשמח לדבר

מוזמנים לשלוח וואטסאפ או להתקשר למספר הטלפון

  • Whatsapp

מור כהן קלמי

יצירת-קשר.png
bottom of page